Nina Krasoń

21.06.2012 r.

SPRAWOZDANIE

W dniach 18-20  czerwca 2012 roku zorganizowana została w naszej szkole wycieczka edukacyjna - Zielona Szkoła. Celem wyjazdu było zwiedzanie Gór Świętokrzyskich, poznanie lokalnych tradycji i obyczajów oraz . W zielonej Szkole udział wzięło 47 uczniów z klas od I klasy Szkoły Podstawowej do I klasy Gimnazjum. Na czas pobytu uczestnicy zakwaterowani byli na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Bocheńcu.

Podczas pierwszego dnia pobytu uczniowie mieli okazję zwiedzić Zamek w Chęcinach, Jaskinię Raj oraz Skansen w Tokarni. Po zakwaterowaniu w powyższym ośrodku uczniowie wzięli udział w grach i zabawach sportowych.

Drugiego dnia pobytu uczniowie przebywali na terenie JuraParku  w Bałtowie, gdzie wzięli udział m.in. w projekcji filmowej w kinie 5D oraz korzystali z atrakcji Parku Rozrywki. Wieczorem zorganizowane zostało ognisko z kiełbaskami.

Ostatniego dnia pobytu uczniowie wspinali się na Łysą Górę- Święty Krzyż, zwiedzali Kadzielnię i Muzeum Zabawek w Kielcach oraz podziwiali Dąb Bartek w Zagnańsku.

Zielona Szkoła upłynęła w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Wycieczka pełna pozytywnych wrażeń zakończyła się szczęśliwym powrotem na plac szkolny w dniu 20 czerwca o godz. 20.00.