Dnia 30.09.2014r. klasa V poszła do kina na film pt.: „Wakacje Mikołajka”. Wycieczka była prezentem od p.Magdaleny Jakubiak na Dzień Chłopaka.

W wycieczce wzięło udział 14 dzieci. 9 chłopców i 5 dziewczyn.

Zbiórka odbyła się o godzinie 9:40. Wychowawca sprawdził listę obecności

i ruszyliśmy na pieszo do kina. Kino mieści się w Centrum Handlowym „Focus Mall” ul. Słowackiego

w Piotrkowie Trybunalski. Po dojściu odebrałam zarezerwowane wcześniej bilety. Następnie dzieci zakupili coś do jedzenia i picia. Po zakupach udaliśmy się na salę kinową gdzie po  obejrzeniu trwających około dziesięciu minut reklam rozpoczął się nasz film, podczas którego na sali panowała cisza, którą przerywały częste śmiechy. Film trwał 97 minut. Po seansie wyszliśmy z sali, a później z kina. Można było usłyszeć pozytywne komentarze dotyczące filmu.

Ok. godziny 13:30 dotarliśmy pod szkołę. W szkole czekał na dzieci obiad, po obiedzie dzieci rozeszły się do swoich domów.

Według mnie wycieczka do kina była bardzo dobrym pomysłem. Film okazał się bardzo ciekawy. Z miłą chęcią wezmę udział w następnym takim wyjściu.

Opis filmu

Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy – wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.

Sprawozdanie  sporządziła Iwona Badek