Sprawozdanie z wycieczki

do Borysewa

¨Dnia o3.10.2014 odbyła się całodniowa wycieczka do ZOO Safari w Borysewie. Była to nagroda w konkursie ekologiczno-czytelniczym, dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego pt. „Poczuj na własnej skórze, co kryje się w naturze”. Wzięło w nim udział pięcioro dzieci z klasy 2 Prywatnej Szkoły Podstawowej i były to: Hanna Lacheta, Karol Rynkiewicz, Natalia Urbańska, Klara Weber i Amelia Wośko, uczestnikami wycieczki były również te dzieci a o opiekę sprawowała wychowawca klasy Bogusława Patynek.

¨Dzieci miały możliwość zapoznania się z mieszkańcami ZOO, uczestniczyły w lekcji edukacyjnej, gdzie mogły poznać zwyczaje zwierząt oraz dotknąć węża, agamę kołnierzastą i żółwia. Atrakcją była też przejażdżka na kucyku oraz zabawa w figlo-raju.

¨Dzieci pełne wrażeń i w doskonałych nastrojach wróciły do Piotrkowa około godz.17. Wycieczka z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu wiedzy z zakresu edukacji przyrodniczo-społecznej i zachęci dzieci do udziału w konkursach.