Dnia 12 września 2016 roku od godz. 900 gościliśmy na terenie naszej placówki druhny Emilkę i Michalinę, które opiekują się drużynami: zuchów- „Słoneczka” i Harcerzy „Żywioły”.
Celem spotkania był nabór do ZHP oraz poznanie działalności harcerstwa. Spotkanie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza część to spotkanie dla uczniów klas 0- IV, na którym druhny Emilka i Michalina powitały uczniów i zaproponowały wspólne gry i zabawy. Uczniowie również zapoznani zostali poprzez prezentację multimedialną z działalnością drużyn zuchów i harcerzy. Chcąc zachęcić do wstąpienia w szeregi zuchów lub harcerzy, druhny rozdały ulotki z informacjami dotyczącymi naboru.
Podobny przebieg miała część druga o godz. 930 dla uczniów klas V- VI oraz Gimnazjum.
Druhny starały się zachęcić uczniów klas starszych do przyjścia na zbiórkę harcerską oraz do wyjazdu na biwak w najbliższą sobotę. Spotkanie przebiegło w miłej, pełnej radości atmosferze.
Nad przebiegiem spotkania czuwała
Mgr Jolanta Szafrańska