Dnia 02.12.2016 (piątek) uczniowie klasy I zdobywali wiedzę o górnikach i o ich święcie, które się nazywa Barbórka. Od dziś już wiemy, że węgiel wydobywają górnicy w kopalni. Ich piękne czapki z pióropuszami nazywają się czako. Na zajęciach technicznych dzieci wykonały dla siebie takie czapki, na których przyklejały godło górników - kuplę. W godle znajdują się pyrlik i żelazko, a oplatają je dwa kłoski zbóż. Barwy górników to czerń i zieleń. Dzieci poznały 4 rodzaje węgla: kamienny, brunatny, drzewny i w tabletkach. Wykonały doświadczenie i sprawdzały czy węgiel się rozpuści. Na zajęciach plastycznych natomiast rysowały węglem drzewnym postać górnika. Na koniec bawiły się w górników. To były bardzo ciekawe lekcje.