13.12.2016 r. (we wtorek) uczniowie pierwszej klasy rozpoczęli na dobre przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
Od rana w klasie było wielkie poruszenie. Dzieci wiedziały, że czeka ich tego dnia kulinarna niespodzianka, lecz nadal nie wiedziały co to będzie?
Na ten dzień wychowawca zaplanował przygotowywanie  upominków w postaci słodkich pierniczków. Dzieci samodzielnie dodawały składniki, mieszały, miksowały, a później z pomocą nauczyciela wygniotły ciasto. Największa zabawa była jednak z wykrawaniem pierniczków. Foremki mieliśmy przeróżne, min: ogromny renifer, gwiazdka, choinka, serduszko, jeżyk, księżyc, Pierniczki piekły się krótko, ale ich zapach unosił się w całej szkole. Teraz czekają na zapakowanie, będą wspaniałym własnoręcznie wykonanym upominkiem.