Dnia 4.01.2017 uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli przygotowania do obchodów Dnia Babci i Dziadka. Święto kochanych babć i dziadków zbliża się wielkimi krokami, a w tym roku wyjątkowo wypada już w trakcie ferii zimowych, dlatego początek stycznia sprzyja przygotowaniom.

Na zajęciach pierwszacy dowiedzieli się, że 21 stycznia jest Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. Dziadkowie najbardziej lubią prezenty wykonane własnoręcznie przez wnuczęta, dlatego na zajęciach uczniowie wykonali własnoręcznie upominki w postaci „Drzewek szczęścia”. Do wykonania pracy potrzebowali brązowych kartonów, kolorowych serduszek, etykietek „Drzewko szczęścia”, ołówków i własnych dłoni.

Efekt końcowy był zdumiewający, a uśmiechnięte buzie to małe świadectwo, że dzieci naprawdę kochają swoje babcie i swoich dziadków. Teraz tylko czekają na wręczenie upominków w Dniu Święta Babci i Dziadka.

Dzieci uświadomiły sobie, że dziadków najlepiej odwiedzać przez cały rok i miło jest obdarowywać ich własnoręcznie wykonanymi drobnymi upominkami.