Dnia 3.03.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy nadania jej imienia Rafała Orlewskiego. Uczniowie już od samego rana byli odświętnie ubrani, by poczuć uroczystą atmosferę tego dnia. W akademii występowali wybrani uczniowie naszej szkoły. Opowiedzieli jak to się stało, że pan Rafał Orlewski został wybrany na patrona szkoły, była deklamacja wybranych wierszy, nastąpiło nagrodzenie uczniów biorących udział w konkursie wiedzy o patronie i w konkursie plastycznym na najlepszy portret patrona. Uczniowie klasy I byli widzami pilnie śledzącymi tok wydarzeń rozgrywanych na scenie. Popołudniową akademię zaszczycił swą obecnością sam pan Rafał Orlewski. Były upominki i chwile wzruszenia podczas przemówienia wygłoszonego w kierunki dzieci i młodzieży.