W marcu uczniowie klasy I przeprowadzali mały projekt klasowy w postaci eksperymentu przyrodniczego. Chcieli się przekonać, co tak naprawdę jest potrzebne roślinie do życia, aby jak najlepiej rosła. Dzieci samodzielnie siały ziarenka owsa do trzech doniczek. Przygotowały specjalne znaczki: na jednej było słoneczko i kropelki wody, co oznaczało, że doniczka będzie wystawiona na promienie słoneczne i będzie podlewana w niej ziemia z nasionami, na drugiej było tylko słoneczko – czyli doniczka będzie wystawiona na promienie słoneczne, ale nie będzie podlewana, zaś na trzeciej było przekreślone słoneczko, czyli doniczka będzie podlewana, ale nie będzie wystawiona na światło dzienne. Uczniowie codziennie obserwowali doniczki. Po kilku dniach doszliśmy do wniosku, że roślinka niezbędnie do życia i szybkiego wzrostu potrzebuje zarówno słońca jak i wody, a my dorzuciliśmy jeszcze „ziarenko miłości” w postaci naszego codziennego dbania, podlewania i obserwowania. Roślinka podlewana, ale bez promieni słońca była bladożółta, a bez podlewania i tylko z promieniami słońca nie wyrosła w ogóle.

Ten eksperyment na zawsze pozostanie w pamięci małych uczniów.