Dziecięcy Zespół Artystyczny Kontra prowadzony jest przez Tomasza Balcerka.

Galeria zdjęć znajduję się tutaj

W czerwcu 2019 roku członkowie zespołu występowali w Izraelu

Plakat promujący występ zespołu „KONTRA” w Tel Avivie
Niewykluczone, że członkowie piotrkowskiego zespołu Kontra robią dla poprawy polsko-izraelskich relacji więcej niż nasi politycy. Ich spektakl baletowy o Irenie Sendlerowej, która podczas II wojny światowej uratowała kilkaset żydowskich dzieci, obejrzało w Izraelu już ponad 50 tysięcy osób. Piotrkowianie poprawiają polsko-izrealskie relacje Premiera spektaklu odbyła kilka lat temu, ale był, jest i nadal będzie niezwykle aktualny, zwłaszcza w dobie nie najlepszych ostatnio relacji pomiędzy naszymi państwami.

Więcej informacji na stronie epiotrkow.pl

Na zakończenie uroczystości 10 – lecie istnienia Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Rafała Orlewskiego która odbyła się  27.09.2018 w Miejskim Ośrodku Kultury zaprezentowano gościom prapremierę spektaklu muzyczno – tanecznego pt. „Narodziny, życie i śmierć”, w wykonaniu zespołu „Kontra”, według reżyserii Tomasza Balcerka.

Więcej informacji na stronie www.piotrkow.pl

W listopadzie 2018 zespół zaprezentował premierowe przedstawienie: „Narodziny, Życie i Śmierć”.

Fragment spektaklu „Narodziny, Życie i Śmierć”

Więcej informacji na stronie www.piotrkow.pl

W niedzielę, 27 sierpnia 2017, w ramach cyklu wydarzeń „Koncerty na Trakcie” na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury został zaprezentowany taneczny spektakl „Skrzypek na dachu” w wykonaniu zespołu „Kontra”. Taneczne widowisko, oparte na słynnej powieści Szolema Alejchema „Dzieje Tejwi Mleczarza”, zostało wyprodukowane przez Magdalenę Jakubiak, zaś od strony reżyserskiej i choreograficznej przygotował je Tomasz Balcerek. Spektakl powstał wiosną bieżącego roku z okazji II Festiwalu Kultury Żydowskiej „Sprawiedliwi 2017”, organizowanego przez Prywatną Szkołę Podstawową im. Rafała Orlewskiego w Piotrkowie. – Można powiedzieć, że jest to pierwsza na świecie taneczna wersja literackiego dzieła Szolema Alejchama – mówi Tomasz Balcerek. – W tej wersji, mojej autorskiej, spektakl zawiera pełną fabułę, która ukazuje życie w małej carskiej wiosce Anatewce, zamieszkiwanej przez społeczność żydowską i rosyjską. Głównym bohaterem jest biedny mleczarz Tejwi, który ma żonę i pięć córek, które chce wydać za mąż wedle tradycji. Powtarza on często, że życie jest tak chwiejne jak skrzypek na dachu, ale równowagę pozwala mu utrzymać właśnie tradycja. Niemniej córki Tejwiego chcą wyjść za mąż za tych, których kochają, a nie zgodnie z wyborem swatek. Kolejnym problemem, wokół którego rozwija się akcja „Skrzypka…”, jest narastająca w wiosce niechęć Rosjan do Żydów. Z czasem ci ostatni są zmuszeni opuścić rodzinną Anatewkę. Łącznie widowisko tworzy jedenaście scen. Po spektaklu „Irena Sendlerowa – sprawiedliwa”, który „Kontra” wystawił w ubiegłym roku, „Skrzypek na dachu” jest drugim dziełem zespołu, nawiązującym do dziejów i tradycji narodu żydowskiego.

Więcej informacji na stronie epiotrkow.pl